Droni.

Drons, kvadrokopteris jeb bezpilota lidaparāts ir ļoti mūsdienīgs un, iespējams, ne īpaši plaši pazīstams izgudrojums, tomēr tagad šie nelielie roboti ar tālvadības pultīm ir kļuvuši tik attīstīti, ka jau ir pārstājuši būt vienkārši par rotaļlietām tehnoloģiski attīstītiem jaunajiem cilvēkiem. Radiovadāms kvadrokopteris mūsu laikos spēj būt par fotogrāfa palīgu (piemēram, drons ar pārsteidzošu kameru - DJI Phantom). Kvadrokopteris vai sauszemes drons spēj kalpot par izlūku, ceļabiedru un pat apsargu. Un, galu galā, tās absolūti apbrīnojamās sajūtas, kuras rada dronu pilotāža ar virtuālās reālitātes brillēm – to nevar izteikt vārdos!

Par to, kā izvēlēties sev piemērotāko dronu, lasiet šajā rakstā.

 

Lidojošais drons

Lidojošais drons jeb kvadrokopteris - tā ir vispopulārākā un visuniversālākā izvēle. Atkarībā no savām iespējām, tāds bezpilota lidaparāts spēj būt par aizraujošu elektronisko rotaļlietu, kā arī var kļūt par profesionāla fotogrāfa vai videooperatora darba rīku. Tik tiešām, kas var būt labāks par kameru, kura spēj brīvi lidot gaisā un ierakstīt augstas kvalitātes video? Vēl jāpiebilst, ka uzticams lidaparāts ar videokameru spēj pārsūtīt video uz Jūsu planšetdatoru, viedtālruni vai pat virtuālās realitātes brillēm, kas nodrošina nepārspējamas sajūtas lidojuma laikā.

 

Parametri

Pēc tam, kad esat izlēmuši, kuru drona tipu Jūs meklējat, iesakām pievērst uzmanību sekojošiem parametriem.

Darbības laiks ar vienu uzlādi - jo ilgāks tas ir, jo labāk, taču ņemiet vērā, ka ne visiem mērķiem ir nepieciešams tik jaudīgs akumulators. Dažreiz pilnībā pietiek ar mazāk jaudīgām, bet, līdz ar to, krietni vieglākām un kompaktākām baterijām. Ja Jūs planojat uzdāvināt dronu bērnam vai lietot to neilgām pilotēšanas nodarbībām, iesakām ieskatīties lētākos un kompaktākos variantos. Ja Jūs esat profesionāls fotogrāfs vai videooperators, kurš uzņem komerciālus videosižetus, tad Jums noteikti būs vajadzīgs aparāts, kurš spēj noturēties gaisā ne mazāk par 15-20 minūtēm. 

Iebūvētās kameras kvalitāte - jo augstākā tā ir, jo profesionālākus video Jūs varēsie izveidot. Kameras kvalitāte arī būs svarīga, ja Jūs plānojat vadīt bezpilota lidaparātu ar virtuālās realitātes briļļu palīdzību un ņemat tās sev līdzi ceļojumos. Laba kamera ar Full HD izšķirtspēju nodrošinās labu klātbūtnes efektu un ļaus precīzi izpētīt apkārtni, virs kuras lidos drons. Attēla stabilizators, kurš mēdz būt iebūvēts kvadrokoptera kamerā, spēj paaugstināt attēla kvalitāti, kas savukārt nopietni atvieglos videomontāžas procesu pēc filmēšanas. Dažreiz dronu ražotāji pieļauj iebūvētās kameras aizstāšanu ar citu, taču šādā gadījumā, visticamāk, Jums vairs nebūs pieejamas dažas funkcijas, kuras nodrošina standarta kamera. 

Iebūvētās atmiņas apjoms un tās paplašināšanas iespēja. Lielākoties, bezpilotu lidaparātus, kuriem ir iebūvētā kamera, aprīko ar iebūvētu atmiņu, kura spēj ierakstīt līdz pat vairāku stundu garu video. Pievērsiet uzmanību faktam, ka augstas izšķirtspējas video ierakstīšanai ir nepieciešams diezgan daudz vietas atmiņā. Tāpēc, ja Jūs plānojat iegādāties dronu ar labu kameru video filmēšanai, piemeklējiet modeli ar ietilpīgu iebūvēto atmiņu vai modeli, kurā var ievietot atmiņas karti.

Iebūvēts GPS. GPS modulis, kurš ir iebūvēts dronā, būs nepieciešams galvenokārt divām svarīgām funkcijām. Pirmkārt, iebūvēts navigators spēj vadīt lidaparātu pēc iepriekš ieprogrammēta maršruta, bez manuālas kontroles no Jūsu puses. Otrkārt, GPS pasargās no kļūdām, ja Jūs tikai mācāties pilotēt dronus. Aparāts ar GPS spēj pats atgriezties tajā vietā, no kuras izlidojis, ja Jūs pazaudēsiet to, māk izvairīties no sadursmēm ar ēkām un automātiski orientēties telpā, ja Jūs pārtraucāt vadību vai sakari pārtrūka.

Savienojuma tips. Izvēloties dronu, pievērsiet uzmanību savienojuma tipam ar tālvadības pulti un tam, vai drons atbalsta vadību no viedtālruņa vai planšetes. Ir svarīgi, lai izvēlētais drons būtu savietojams ar Jūsu telefonu vai planšetdatoru. Bieži droni, kurus ir iespējams vadīt no viedierīces, var pārraidīt videoattēlu no savas kameras tieši uz šo ierīci. Tas ir ļoti ērti, jo ļauj burtiski redzēt drona acīm! Ja šī funkcija Jums ir svarīga, tad labāk izvēlieties modeļus, kuriem ir savienojums caur Wi-Fi, jo tādā gadījumā video būs kvalitatīvāks, bet aizkavēšanās - daudz mazāka nekā Bluetooth savienojuma gadījumā.

 

 

Ja Jūs izvēlaties savu pirmo lidaparātu vai meklējat dāvanu bērnam, tad iesakām pievērst uzmanību nedārgiem, taču uzticamiem modeļiem no pazīstamiem ražotājiem. Tāds drons iepriecinās Jūs ar augstu ražošanas kvalitāti, ilgi darbosies no baterijas un pievilcīgi izskatīsies. 

Ja Jūs esat profesionāls fotogrāfs vai videooperators un plānojat izmantot bezpilota lidaparātu profesionālu video filmēšanai, tad Jums aktuāla izvēle būs augstas klases aparāts ar labu kameru un attēla stabilizāciju. Ļoti svarīgi, lai šajā dronā būtu iebūvēts GPS - tas spēj būtiski atvieglot vadības procesu, ieprogrammēt lidojuma plānu, un attiecīgi, arī video sižetu. Svarīgi būs arī tādi parametri kā darbības laiks no baterijas un konstrukcijas izturība. 

Ja Jūs bieži dodaties atpūsties pie ūdens vai esat ūdens sporta veidu cienītājs, tad Jums noteikti patiks peldošais drons-transformers, kuru nepieciešamības gadījumā var pārveidot par parastu radiovadāmu lidaparātu.

Vēl viens populārs dronu pielietojums - grūti pieejamu vietu izpēte (pamestas ēkas, slēptas konstrukcijas, ļoti šauras ejas un būves). Šajā gadījumā būs piemērots sauszemes drons ar spēju lēkt un kāpt virsū dažādiem šķēršļiem, kurš būtu aprīkots arī ar nakts apgaismojumu un labu videokameru.

Šeit varat lasīt tieši par FPV droniem.